Czytnik kodów kreskowych jak dobrać dobry do naszego magazynu?

Czytnik kodów kreskowych w aktualnym momencie stał się bardzo powszechnym urządzeniem. Służy on do umieszczania danych z kodów kreskowych. Jest on zwykle wykorzystywany w supermarketach, markach, bibliotekach, lecz również w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy wyróżnić na przewodowe lub bez kabla. Natomiast odczytywanie danych możliwe jest na 2 rodzaje:

  • diodowe – w tym wypadku narzędzie używa światło LED. Aby kod kresowy został odczytany powinno się położyć go jak najbliżej czytnika. Wiele osób uważa, to za dużą minus i chce kupić bardziej nowoczesny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich cechą jest na pewno niewielka cena i odporna konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa wskazuje stosuje się tutaj laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a wtedy przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Niewątpliwą zaletą jest tutaj możliwościowy odczytywania kodów kreskowych z dużych odległości i pod innym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach mogą być także jedno jak i wielokierunkowe. Są one zawsze bardziej wrażliwy na zniszczenia.
Czytnik kodów kreskowych https://aidc.com.pl/czytniki-kodow/3 przewodowy lub bezprzewodowy jaki wyselekcjonować? Wszystko tu uzależnione jest w jakim środowisku pracujemy. Jeżeli działamy w sklepie czytnik kreskowy potrafi być przewodowy. Nie będzie on utrudniał nam pracy, bo i tak przecież cały okres stoi przy kasie. Potrafimy je spotkać w kasach samoobsługowych. Czytniki kodów kreskowych stacjonarne.

Używane są szczególnie w marketach przy kasach. Należy przesunąć po nich towar, aby kod kreskowy został poprawnie zeskanowany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest chyba najbardziej rozpowszechniony i w kilku branżach niezastąpiony. Działa on na podstawie połączenia bluetooth. Posiadają dobrze wyprofilowaną rączkę pod którą znajduje się intuicyjny przycisk. Są one kosztowniejsze lecz o wiele bardziej funkcjonalne od czytników przewodowych. Bardzo ciekawym wyjściem jest czytnik kreskowy pierścieniowy lub nakładowy. Poświęcony jest on zasadniczo dla osób, które pragną mieć dwie ręce wolne, a trzymanie ekstra skanera wydłuża czas pracy. Więc taki czytnik kodów kreskowych dobrze sprawdzą się w magazynach. Najbardziej zaawansowane czytniki kodów kreskowych to właśnie przemysłowe. Są one wytrzymałe i odporne na małe temperatury. Potrafią odczytać kody kreskowe, które są brudne lub w niewielki świetle. Jeżeli planujemy nabyć czytnik kreskowy powinniśmy zadać sobie pytanie jak często będziemy go używać. Jeżeli pracownik musi przemieszczać się po biurze winien posiadać oczywiście czytnik bezprzewodowy. Jednak tu powinno się zwrócić uwagę na częstość skanowania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwala nam na zachowanie dłuższej żywotności baterii lub akumulatora. W wypadku skanowania stałego i bezprzewodowego będziemy musieli uważać na zużycie baterii, albo zawsze posiadać zapasowe. Więc w tym wypadku dobrym wyborem będzie nabycie czytników kodów kreskowych z akumulatorem zapasowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo są dwa rodzaje:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do komputera i zapisanie danych.
  • Odczytu danych z interfejsem RS232 – musimy posiadać specjalną aplikację, która zapewnia odczyt. Jest ona dodawana do urządzenia przez producenta.