Jak dobrać dla znajomej firmy kolektor danych Android, w kuszących cenach.

Kolektor danych Android to akcesorium, które posiada ekran, klawiaturę oraz czytnik kodów kreskowych. Często określane jest również terminalem mobilnym. Rozumiemy jak w bieżących czasach taki kolektor danych jest konieczny w halach czy marketach. Bez niego praca trwałaby o znacznie dłużej i dla wielu kobiet byłaby niemożliwa. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci zdołają one rozliczać dane, zapisywać etykiety, sortować towary wedle określonych wytycznych. Najczęściej jest wykorzystywany do sprawdzania stanów magazynowych. Pewnie nawet nie wiecie, ale często jeśli sprzedawca nie wie czy określony artykuł jest dostępny np. płytki może on zobaczyć szybko w markecie czy określony artykuł jest na magazynie w obecności klienta. Na 100% spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tym nie wiedząc. Kolektor danych posiadają zwykle swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak nazywane terminale mobile. Do Androida zwykle możemy podpiąć specjalne oprogramowanie magazynowe. Jakie wyselekcjonować kolektory danych terminale? Należy zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android wyróżnia się dokładnym interfejsem oraz przystępnym sposobem poruszania się dla konsumenta. Jest on także sponsorowany przez producenta, zatem wszystkie kłopoty są zawsze prędko rozwiązywane. Możemy nabyć kolektor danych z rozmaitym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze typowym zasięgiem wynosi on do 1,9 metra. Sprawdza się doskonale przy swoistego typu inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, wynosi on 0,5 metra. Najczęściej wykorzystywane są do pracy z małych odległości jak rejestracja pacjentów czy czasu pracy. Można nimi odczytywać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i niezwykle dalekiego zasięgu powyżej 10 metrów. Używane są w magazynach do kontroli przepływu produktów czy np. do rejestracji produkcji. Drugim istotnym elementem jest wielkość ekranu. Przeważnie ma on od 4-5 cali, jednak przy korzystaniu z niego sporadycznie możemy nabyć kolektory danych terminale z mniejszym wyświetlaczem. Najbardziej znanymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one ogromniej rozbudowane, posiadają barwny interfejs. Są wykorzystywane ze względu na swoją wytrzymałość przez fachowców czy robotników.
  • kolektory danych terminale magazynowe – są one trwałe ich głównym zastosowaniem są magazyny oraz centra logistyczne. Są niesłychanie odporne na kurz czy wilgoć oraz dopasowane do pracy przez bardzo duży termin.

Kolektor danych Android a pojemność baterii? To szczególnie ważny aspekt, na jaki niewiele z nas zwraca uwagę. Przy zakupie winniśmy patrzeć na parametr odzwierciedlonej w mAh. Bardzo ciekawa funkcja w niektórych kolektorach to tzw Hot plugging , który umożliwi wymianę baterii w ciągu pracy. Jeżeli mamy pomysł nabyć kolektory danych terminale możemy zwrócić uwagę na specjalne akcesoria:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę samochodową
  • kable i przejściówki

Kolektor danych to narzędzie konieczne w każdym sklepie czy magazynie. Dlatego przed zakupem winniśmy dokładnie określić parametry które winno mieć.